Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Pořídit si bílý nábytek? Máte zkušenost?

Pořídit si bílý nábytek? Máte zkušenost?

Rozhodli jsme se konečně k rekonstrukci bytu. Veškeré zařízení už máme drahně let, něco dokonce pamatuje ještě minulý režim. Všechno je zachovalé, pečlivě udržované a svým způsobem stále pěkné, ale za ty roky se nám to už nějak okoukalo. A protože teď budeme dělat koupelnu, konečně se dočkáme zděného jádra, rozhodli jsme se pro širší změnu.

Prohlížím nabídky obchodů s nábytkem a koukám, co by se mi líbilo, ale jsem z toho nějaká rozpačitá. Všechno mi připadá na jedno brdo, ty moderní obývákové stěny se mi vysloveně nelíbí, ani ty sedačky, které mají místo bytelného opěradla naskládané velké polštáře. Na tom se přece musí špatně sedět.

Jediný nábytek, který se mi zalíbil, je v bílé barvě. Proti stávajícímu, který je v dekoru tmavého dřeva, by to byla opravdu hodně velká změna. Té se nebráním, ale mám obavu, jak se asi bude ten bílý nábytek udržovat.  Jelikož máme obývák spojený s kuchyní, museli bychom pořídit o novou kuchyň, rovněž v bílé, aby to k sobě ladilo. Zatím jsem měla všechno v tom tmavém dřevě, ani ložnici nemáme do bíla, tak nemám s údržbou bílého nábytku a kuchyně žádnou zkušenost.

Ráda bych se vás proto zeptala, zda některá z vás tuto zkušenost nemá. Nejlépe letitou. Jak moc náročné je udržovat bílý nábytek a kuchyňskou linku? Mám ráda pořádek, ale nechtěla bych se stát otrokem bytu. Manžel není úplně proti, ale zrazuje mne, prý si na sebe tou bílou ušiju bič.

Jsem teď ve fázi rozhodování a vybírání, vzhledem k tomu, že tento nábytek už budeme mít až do smrti, nechci se ukvapit. Teď je mi padesát, ale kdo ví, jak na tom budu za patnáct, dvacet let. Třeba už nebudu mít energii na důkladné uklízení. A s tím se nabízí ještě další otázka – je reálné, že nám ten nábytek vydrží dvacet, pětadvacet let? Přece jenom až budeme v důchodu, nebude peněz nazbyt a na kupování nového bytového zařízení to určitě stačit nebude.

Co myslíte? Je bílý nábytek dobrá volba, nebo ne?

Alena


10.6.2016   Rubrika: Opravy úpravy domu a bytu   |   Komentářů 44   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pořídit si bílý nábytek? Máte zkušenost?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-43
Dokoupilova
Dokoupilova - 5.4.2023 22:06

Nábytek hlavně ne na míru, protože to potom vychází zbytečně draho. Já jsem si vybrala vlastně vše co není na míru a tak jsem si to nechala navozit v krabicích poskládané domů. Myslela jsem si, jak to sešroubuju sama, ale sranda to rozhodně není. Raději jsem si na to vzala hodinového manžela co jsem našla v Praze https://www.otahodinovymanzel.cz/ Vše udělá rychle a dobře.

 
Hancule
Hancule - 26.7.2022 11:39

Ahoj, samozřejmě záleží na tom, co to je za nábytek a za materiál. Třeba bílý gauč bych si nepořídila, bílou skříň naopak klidně! :D Podle mě je bílý nábytek lepší než černý! Na černém je vidět každé smítko a zrnko prachu.... Třeba já si na můj černý stůl nutně musela koupit ubrus. Sehnala jsem ho se slevou přes tento portál: http://kuponozdroj.cz. smajlik - 60

 
novaklen13
novaklen13 - 25.5.2022 9:55

Já teda pěkně dlouho chtěla bílý nábytek do obýváku. Ten náš není moc prostorný, a díky tmavému nábytku právě vypadá ještě menší. Přesně z tohoto důvodu jsem sem chtěla něco světlého. Ono sehnat ale takovou bílou sestavu do obýváku, která by zároveň i vypadala dobře není vůbec jednoduché. Já například musela projít několik stránek s nábytkem na https://www.bevedo.cz/ než se mi povedlo najít takovou, která by se mi líbila.

 
Hancule
Hancule - 22.4.2022 13:18

Dobrý den všem! My doma bílý nábytek máme a je to naprosto bez problémů! smajlik - 77 Musí se trošku častěji utírat, protože může vypadat trošku ušmudlaně, ale zase na něm není tolik vidět prach. Náš bílý nábytek se snažíme ladit se zelenými doplňky. Dokonce se k tomu hodí i manželova nová 3D tiskárna, kterou má odsud: https://eshop.sharplayers.cz/p/3d-lac-adhezivni-sprej.

 
ivanka386
ivanka386 - 28.9.2021 18:13

Tak já si osobně myslím, že třeba takový bílý nábytek není vůbec vlastně špatná volba, ale je třeba vědět, jak se takový nábytek kombinuje a s čím a tak dále víte.... Třeba my si ten náš nový nábytek brali z této stránky zde - https://www.greenmat.cz/Nabytek-c184_0_1.htm a hned při tom, jak jsme ho viděli jsme to v hlavě měli namalované, takže asi sejde na člověku.

 
Lucinka258
Lucinka258 - 26.1.2021 12:47

My máme bílý nábytek v celém domě. Objednali jsme si ho z https://www.hmnabytek.cz/ a jsem spokojená :-) . Chtěla jsem mít v celém domě stejný nábytek a bílý se hodí ke každé barvě zdí. Když jsme si ho koupili, tak jsem se bála, že na něm bude všechno vidět, ale není to tak hrozné :-) . Kvůli malým dětem musí stejně skoro pořád uklízet :-) .

 
pavlinka14
pavlinka14 - 30.6.2020 12:31

Nám do našeho společného bytu s manželem navrhli při rekonstrukci profíci z firmy http://www.pwinterier.cz/ , který se specializuje nejen na návrh ale i samotnou realizaci, bílý nábytek a jsme s ním moc spokojeni!

 
valiska44
valiska44 - 12.4.2020 19:08

Bílý nábytek vypadá sice hezky, ale trochu mě na něm štve to, že se špatně udržuje. Je ale pravda, že pár bílých kousků doma máme. Teď naposledy k nim přibyl takový pěkný konferenční stolek, který se mi povedlo najít přes tento bazar https://nabytek.biginzerce.cz/

 
ivanka386
ivanka386 - 30.8.2019 4:44

Nevím no, já sama bych asi domů vyloženě pouze bílý nábytek nechtěla. Netvrdím ale, že to nemůže vypadat dobře. Mám například jednu kamarádku ze střední školy, která si před časem otevřela svou vlastní kavárnu a když si zařizovala její interiér, tak ho kompletně sladila do bílé barvy. Mám pocit, že většinu nábytku, který tam má se jí povedlo sehnat od http://www.dublino.cz/ Zrovna v tomto případě to vypadá naprosto skvěle.

 
pavlinka14
pavlinka14 - 16.7.2019 19:04

Já jsem opravdu dlouhou dobu vyhlížela kompletně bílý nábytek do našeho nově zařízeného obývacího pokoje, ale manžel tomu pořád nějak nevěřil, že to bude vypadat dobře. Proto jsem se nakonec obrátila na firmu http://www.pwinterier.cz/ , která nám s výběrem perfektně poradila :-)

 
JaneSim
JaneSim - 26.2.2018 15:26

Bilý nábytek miluji. Celou ložnici máme v bílé a je pravda, že s nábytkem zacházíme opravdu pečlivě a uctivě, ale celkově nemám žádný problém. Pokud se to hlídá a čistí hned jak se zašpiní je to v pohode.
Pro inspiraci, postel mám https://www.idea-nabytek.cz/multifunkcni-postel-140-x-190200-chicago-perletove-bila a mám k ní i tu knihovnu.

 
JaneSim
JaneSim - 26.2.2018 15:12

 
Moniska
Moniska - 7.8.2016 17:53

Moje máti absolutně staré skříně otapetovala nádhernou bílou tapetou se takovým vzorkem dřeva ale vše v bílém a vypadá to mega luxusně za pár kaček má defacto novou ložnici...s tím nátěrem nevím...my jsme akorát na chalupě natírali staré okenní rámy na bílo, ale to fakt nevím jak by vypadalo na přetřeném nábytku...

 
Terka jun
Terka jun - 3.7.2016 16:00

To je sakra tezkej vsude se setri kde se da.

 
pajulka
pajulka - 30.6.2016 18:29

supeeer...diky moc...tohle vypadá fakr dobře..ono sehnat kvalitní nábytek je v dnešní době oprabdu zežkej ukol...

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-43
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76668.
    Archiv anket.