Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Panelákové sousedské vztahy. Peklo na zemi.

Panelákové sousedské vztahy. Peklo na zemi.

Před dvěma lety jsme si s mužem pořídili na hypotéku panelákový třípokojový byt. Hledali jsme dlouho, pečlivě vybírali, uvědomovali jsme si, že v něm patrně strávíme celý život. Záleželo nám na tom, aby byl byt v hezké lokalitě s veškerou občanskou vybaveností a zároveň dobře dostupný do centra. Našli jsme přesně to, co jsme si přáli.

Do nového bytu jsme se stěhovali v době, kdy už jsem byla těhotná. Nadšeně jsme zařizovali, nakupovali, kombinovali, zkrátka užívali jsme si to. Dcerka se nám narodila již do hotového a následují asi rok a půl byl doslova idylický. Krásné bydlení, žádné problémy, hezké vztahy se sousedy. Bohužel, před několika měsíci se situace radikálně změnila.

V bytě u nás na patře zemřela jeho majitelka, ještě nebyla nějak moc stará, bylo jí kolem šedesáti, ale byla těžce nemocná. Měli jsme ji rádi, byla to moc hodná paní. Její byt připadl v dědictví jejímu synovi, který se do něj prakticky ihned nastěhoval. A tím pro nás všechny začalo peklo. Do té doby klidný dům se proměnil v dům hrůzy.

Novému sousedovi je něco přes třicet, je ženatý, mají dvě malé děti. Problém je v tom, že jsou všichni strašně hluční. Před domem, na chodbě, u sebe doma. Neustále nějak hulákají a pořvávají po sobě, pán se navíc rád zastaví v hospodě a pak se vrací domů pod parou a nejen, že o jeho návratu ví celý dům, ale pak se ještě většinou velmi hlasitě zhádají doma. Věřte, je to nesmírně obtížné v tomhle žít. Snažili jsme se s nimi promluvit, dokonce i trochu oficiálně přes představenstvo domu, ale nic jsme nezmohli. Nový soused to má „na háku“, domovní řád prý neporušuje, noční klid neruší a my všichni ho prý máme přestat buzerovat a hledět si svého.

Jsme s mužem už z toho strašně otrávení a vážně uvažujeme, že byt prodáme a přestěhujeme se. Jenže to taky není tak jednoduché. Když pominu komplikace ohledně hypotéky, tak tady ten byt máme čerstvě zařízený, nový, je to náš domov. Můžeme si ho sice vybudovat i jinde, ale kde máme jistotu, že tam nenarazíme na podobného (nebo ještě horšího) souseda, jako je ten náš.

Nemáte nějakou radu, jak na tu hlučnou a obtížnou rodinu zapůsobit, aby se chovali ohleduplněji? Nebo nám nezbývá nic jiného, než se s mířit s tím, že bydlení v paneláku má holt takovéhle stinné stránky?

Petra


27.4.2017   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 47   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Panelákové sousedské vztahy. Peklo na zemi.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-47
Kozoroh18
Kozoroh18 - 28.4.2017 16:22

Kadla - 28.4.2017 15:06
to by ho neprodali a museli by jít dolů z odhadu.

 
catcat
catcat - 28.4.2017 15:13

jo a pode mnou jeden čas bydlela taková zvláštní rodinka, páni fetovali a dámy byly kurvy. Vzhledem k tomu, že bydleli v 6. patře, bylo docela zajímavé dorozumívání - "Evžo, máš tu zákazníka! Jo, už jdu!" V noci byl slyšet výsledek toho zákazníka a v neděli ráno jí chlap seřezal. Chudáci děti...Už tam nebydlí... neplatili...

 
Kadla
Kadla - 28.4.2017 15:06

Ajinka2017: Mě by zajímalo, jestli jste toho člověka, co jste mu byt prodali, upozornili na to, jaké jsou tam poměry...

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 28.4.2017 11:53

Renee - 27.4.2017 21:24
nikdy jsem nebydlela v paneláku a když se zadaří asi to stojí zato.
nedělám naschvály, ale pokud by nebylo vyhnutí, nedomohla bych se pomoci tak bych začala přemýšlet. Vždyť oni také někdy musí spát.
Určitě by se našel nějaký zvuk, který by je deptal.
Já pudím myši ze záhonku budíkem v krabičce kterou stěhu ji záhonku. Možná pokud nemáte ložnice vedle sebe, přiložit dobrý budík na zeď smajlik - 26
Bydlím v baráku, ale můj pozemek mám hranici asi s 9 porcelama což je dohadem asi 12 majitelů. Někdy to je také síla se rozhodnout zda zalézt a nebo něco říct.
Je třeba být spokojený a usměvavý to je rozhodí víc, zlobení jim dělá jen radost.

 
sharon
sharon - 28.4.2017 9:34

po čtení zde ani netuším jaké máme štěstí že nám jen nad hlavou občas dupe 9ti letá holčina - prý hyperaktivní - podle mě nevychovaná ale to neřeším......sem tam štěkot psa ale to není nic proti tomu co tu čtu....a to je nás tu 23 partají a s mnohými tu žijem 36 let takže i vlastně přátelé a občas si i pomáháme........všichni máme byty koupené a my stejně jednou plánujem prodej a koupi menšího, všech těch co mají tyhle trable je mi fakt líto................smajlik - 45

 
rychenza
rychenza - 28.4.2017 2:38

Neni to tak jednoduche. Moji rodice maji za sousedku v patre psychicky nemocnou pani, ktera dokonce zautocila na jinou sousedku nozem, je neskutecne agresivni (i kdyz ticha, o to je to mozna horsi, nikdy clovek nevi, kdy se mu objevi za zady) - a stalo se neco? NIC. Policie, soudy, nic nepomuze, pokud se dotycny rozhodne vsechna narizeni ignorovat.
Ja jsem bydlela jeden cas v panelaku, kde se zase sousedi neskutecne mezi sebou rvali. On mlatil ji, ona jeho. Hruza. Policie zase nepomohla, kdyz meli stesti a doklepali se, tak rodinka tvrdila, ze oni hluboce spali a nam se neco zdalo. Nahravka toho bordelu neni dukaz. A ostatnim sousedum to bylo jedno, oni to neslyseli a nechteli se do toho plest - vadilo to jen me a sousedum pod nimi. Nakonec byli za spatne ti sousedi pod nimi, ja se odstehovala.
Panelak je vzdycky sazka do loterie, smajlik - 65 Preju at vyhrajete a oni se postehuji o dum dal.

 
Ajinka2017
Ajinka2017 - 27.4.2017 22:33

Ahoj Petro, Renee a další, kteří/které řešíte stejný úděsný problém - my na tom byli ale úplně stejně. Když jsem Petry článek četla, úplně mi jezdil mráz po zádech, protože u nás to bylo naprosto stejné. Po svatbě jsme si horko těžko vymohli hypotéku na byteček, který nás nadchl. Upravili jsme si ho (já tou dobou v 7. měsíci těhotenství) s tím, že tam i zestárneme. Nad námi rok nikdo nebydlel, jen se tam sem tam něco opravovalo. Bohužel pak se vše změnilo. Nastěhoval se nad nás nový majitel - nesmírně namachrovaný floutek kolem 35, který téměř večer co večer se svými kamarády pořádal chlastací dýchánky. Večer jsme vždy protrpěli s tím, že kolem druhé hodiny ranní to završili hromadnými orgiemi s dámami, které se v bytě skoro den co den střídaly - NOČNÍ MŮRA! Malého nám pravidelně budili, takže my vyřízení a nevyspalí na ně chodili pravidelně zvonit a bouchat a odpovědí nám vždy byl jen hurónský smích. Pak přišly i naschvály...Řešili jsme to s předsedou sdružení majitelů. Nejdřív se nám snažil pomoct, napsali jsme několik oficiálních stížností s výzvou k odstranění problému. Nikam to ale nevedlo a my byli v baráku jediní, komu to vadilo. Volali jsme několikrát policii, dvakrát přijeli a upomenuli je, ale nic z toho. Pak nám už řekli, že vlastně hlasitým sexem noční klid neruší...a že jsme v paneláku, tak co chceme. A jak to celé dopadlo?! ODSTĚHOVALI JSME SE. Ano, nejdřív to byla pro nás strašná představa. Ale po několika měsících jsme už byli psychicky tak zdeptaní, že to byl jediný způsob, jak se z toho pekla dostat. Je to pár měsíců, co jsme byt prodali a nastěhovali se do baráčku - a protože byty se v Praze prodávají o dost dráž než před lety, netratili jsme a domeček máme koupený v podstatě za cenu prodeje bytu. Takže to jde. I když teda zařizování a papírování děs... máme konečně svůj klid a jsme neskutečně šťastní, že jsme se takhle rozhodli. smajlik - 5 Neříkám, že musíte dělat to samé...jen říkám, že nám to pomohlo. Každopádně držím palce a pevné nervy (já je už neměla....). Ája smajlik - 100

 
Renee
Renee - 27.4.2017 21:40

A ještě k tomu volání policie v době nočního klidu: to taky není jednoduché. Museli by dělat opravdu strašný binec, třeba diskotéku, rvačky, domácí násilí, vrtání do panelu apod. S nějakým hulákáním nebo hádkou vás pošle policie někam. Jsou stanovené decibely, které se nesmí překročit, a navíc musí trvat nějakou dobu v kuse - a ten limit je tak vysoký, že ho opravdu překročí jen to vrtání do panelu smajlik - 26 Takže výsledek takového zavolání měšťáků je jen ten, že vám ti sousedi začnou dělat ještě větší peklo. Za trest.

 
Renee
Renee - 27.4.2017 21:24

Kozoroh18: U nás je to tak, že se nemáme s kým domluvit, ti sousedi obtěžují hlukem jenom nás, ostatní byty v domě s nimi nesousedí tak natěsno a zvuky se rozmělní. Je to členitý dům. Proto nepomohly ani stížnosti na představenstvu. Pravili, že nikdo jiný si nestěžuje a ať si to vyřešíme mezi sebou nebo se s tím smíříme, že holt panelák je panelák smajlik - 66 Mezi sebou jsme si to nevyřešili, protože oni se nám jenom vysmívají, a smířit se s tím opravdu nedá, protože člověk potřebuje taky někdy spát a odpočívat smajlik - 82

 
Renee
Renee - 27.4.2017 21:14

Ach jo. Řešíme už rok něco velmi podobného. Domluva nefunguje, naschvály plodí ještě větší naschvály. Máme to stejně jako vy - byt jsme si krásně zařídili, lepší bydlení jsme předtím nikdy neměli.... a teď se v něm kvůli bezohledným sousedům nedá žít smajlik - 48 Vyzkoušeli jsme všechno. I ty zvukové izolace jsme chtěli nechat udělat, ale bylo nám řečeno, že pomůžou jen velice omezeně - ten největší kravál zůstane a to se vzhledem k nákladům a zmenšení bytu nevyplatí.
Jsme z toho zoufalí, trvale ve stresu a už bohužel víme, že jediné řešení je odstěhování smajlik - 65 Teď jenom trnu, aby u toho nového bytu nebyli sousedi ještě horší... to jsou věci, které dopředu těžko zjistíte. A na barák opravdu nemáme smajlik - 17

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 27.4.2017 17:29

přeji pevné nervy
dělat naschvály se asi nevyplatí. Akce -reakce
Pokud se nedokáží domluvit obyvatelé ve vchodu na jednom řešení a stát za svým, tak budou všichni rukojmými jedné řvoucí rodiny.

 
catcat
catcat - 27.4.2017 15:02

To mě na patře těžce onemocněla sousedka, odstěhovali se s manželem blíž k dceři a byt prodali. Byt koupili nějaký ku vy manželé z vilové čtvrti a obratem to pronajali cikánům, kteří jim přes sociálku platí 3x větší nájem než u nás funguje. Takže mám vztek a cikány na patřesmajlik - 36

 
Verera
Verera - 27.4.2017 13:17

S tím jejich životním stylem je možné, že se brzo rozvedou, někdo se odstěhuje a bude klid smajlik - 42

Pokud je vás víc, komu to vadí, tak se domluvit a zcela oficiálně to řešit přes představenstvo.

 
orinka
orinka - 27.4.2017 10:46

sharon: tak daleko nemá cenu chodit, té paní je 87 roků. Teď se hodně zmírnila. Uvidíme v létě, jak začne teplo, začíná působitsmajlik - 68

 
Almega
Almega - 27.4.2017 10:23

To je opravdu děsné.Neumím si tohle představit.Nikdy jsem v paneláku nebydlela.V dětství jsem bydlela v činžáku o 5 patrech,vzpomínám si,že se tam denně něco dělo,ale nikdy ne soustavné vyrušování.Tehdy se každý bál uličního výboru,tak kdyby něco,se dalo stěžovat tam.Dnes je možná víc možností,ale vše je na dlouhé lokte,a možná i bez výsledku.Jedině je odtamtud nějak vypudit,vymyslet,že tam vaří drogy,že bijou děti,manželku,kradou,mají doma štěnice,potkany a pod.,stěžovat si na ně anonymně a stále.Možná by je to odradilo,když po dobrém neslyší.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-47
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 402925.
Archiv anket.