Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Půjdu do kriminálu za to, že dám svému dítěti přes zadek?

Půjdu do kriminálu za to, že dám svému dítěti přes zadek?

Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková chce prosadit zákon, podle nějž bude možné děti tělesně trestat až od věku pěti let. Alespoň tak jsem si to v sobotu přečetla na portále iDnes.  Docela by mne zajímalo, jak se na to díváte vy, čtenářky, které jste již samy matkami nebo babičkami. Mně totiž tento návrh přijde úplně zcestný a mimo realitu, ačkoli sama nejsem přívržencem tělesných trestů.

Nicméně jsou chvíle, kdy plácnutí přes zadek nebo přes ruku na svých dvou synech ve věku dva a čtyři roky použiju. A nepřipadám si jako nějaký tyran. Samozřejmě, že se jim nejdřív snažím vše vysvětlit, ale když to nepomůže, tak to jedna „dobře mířená“ většinou rychle vyřeší a kluci se srovnají.

Nevím, jak vám, ale mám pocit, že takový zákon by dost zasahoval do mých práv jako rodiče, připadá mi šílené, že by mi někdo měl diktovat, jakým způsobem mám vychovávat své děti. Prosím, nezaměňujte to s tím, že bych souhlasila s týráním, to v žádném případě. Ti, kteří děti nepřiměřeně týrají, to budou dělat dál, zákon nezákon, a na takové lidi bych uplatňovala ty nejpřísnější tresty.

Jedná se mi o normální, běžnou výchovu v rodinách. Jsou děti, které prakticky nezlobí a bez problémů si nechají fackavše vysvětlit a poslechnou. A pak jsou takové (a ty mám doma), které zkoušejí, kam až můžou zajít. Když nepomůže první ani druhé varování, co s tím? Přece nejde dětem donekonečna xkrát za den vysvětlovat milión věcí pořád dokola. Mí synové jsou v tomto ohledu velmi vytrvalí. Jsou schopní některé věci zkoušet opakovaně, aby se přesvědčili, jestli jim to tentokrát třeba neprojde.  Nechci si připadat jako bezradná matka, která se bojí adekvátně zakročit, když uzná, že je to v danou chvíli jediné správné řešení.

Jak to máte s dětmi vy? Plácnete je občas? A připadá vám to normální? Nebo patříte k rodičům, kteří by v životě na své dítě nevztáhli ruku? A jaké výchovné metody používáte? Já jsem zkoušela různé zákazy a podobně, ale to se nikdy s trvalejším účinkem nesetkalo. Když klukům zakážu třeba večerníček, tak místo toho akorát zlobí.

Co si o zákoně, který vám bude diktovat styl a způsob výchovy vlastních dětí, myslíte?

Iveta


5.3.2012   Rubrika: Děti. Výchova, škola   |   Komentářů 50   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Půjdu do kriminálu za to, že dám svému dítěti přes zadek?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-50
Světlonoska
Světlonoska - 5.3.2012 6:52

smajlik - 76Jako vše,i toto postaveno na hlavu,a proč jen do 4r,když už jsou tak lidulmilnísmajlik - 82Ale stále platí-"Ohýbaj ma mamko,dokud já sjem Janko...smajlik - 26Výchovná" nikomu ještě neuškodila...smajlik - 90

 
HelenaPa
HelenaPa - 5.3.2012 6:01

I když jednou se mi plácnutí přes pacičku miláčka pěkně vymstilo. Nějak jsem si to blbě vyměřila, ruka mi sklouzla a obrazila jsem si prst. A mrně téměř nezaregistrovalo, že se něco stalo. Fakt neměl na ruce ani červenej flíček a já musela na pohotovost. Dr. se mi při líčení toho, jak jsem si ublížila, smál a zakončil to slovy: Milá paní, na děti si máte brát vařečku. Za prvé si neublížíte a za druhé nenechává otisky prstů."

 
HelenaPa
HelenaPa - 5.3.2012 5:58

U nás je to tak, že čím je syn starší, tím méně často mám potřebu plácnout. Teď je mu pět. Takže mi ten zákon přijde "na hlavu". Mrně často ani nechápe, co moje slova znamenají, ale jedna dobře mířená přes plínu nebolí, jen je cítit. Nezanechá psychické trauma a rychle dítě upozorní na to, že ne. Našemu synovi milionkrát NE nestačilo, jeden lupanec na plínu byl rychlejší a účinnější. Případně po ruce, když ji strkal kam neměl a NE pro něj nic neznamenalo.
Teď je starší a dá se s ním mluvit, chápe, takže od lupance přes zadek fakt upouštím, nevidím už pro to důvod.

 
orinka
orinka - 5.3.2012 5:56

Paní Šimůnková vlastní dítě ještě nemá, zato má asi ve své funkci spoustu volného času a málo práce. Takže jí pak napadají, aby tedy vykázala nějakou činnost za ty prachy, podobné paskvily. Přála bych jí hyperaktivní dvojčata. Zajímavé, jaké typy ta její funkc přitahuje - ještě tak nejlepší se mi zdála Stehlíková, Kocáb při každém problému zalézal do bezpečí kanceláře a o Šimůnkové nemohu říct nic slušného, tak raději nic.smajlik - 37

 
annie
annie - 5.3.2012 5:53

Jak se dívám na takový zákon? Nebudu v pondělí po ránu sprostá, proto napíšu, že na řešení krávovin je čas... Na důležité věci už ho nezbývá.
Každá normální průměrná zdravá matka ví, kdy je potřeba plácnout.
Ty ostatní stejně na každý takový zákon budou kašlat a rozhodně nebudou o tom nikde diskutovat. smajlik - 27

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-50
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77176.
    Archiv anket.