Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Udržovat manželství jen kvůli dětem?

Udržovat manželství jen kvůli dětem?

Jsem vdaná deset let, máme dvě děti – mladší ve školce a starší právě v první třídě. V létě jsem zjistila, že mě manžel podvádí. Byl to pro mě šok, myslela jsem, že máme celkem spokojené manželství.

Vůbec nevím, co mám teď dělat. Manžel netuší, že já vím a chová se, jako by nic. To je pro mě strašné, když vidím, jak se přede mnou přetvařuje a dělá pozorného manžela a milujícího otce. Nejraději bych mu všechno řekla, že vím, že má mimomanželský vztah, ale bojím se to udělat. Mám strach, že tím by naše manželství definitivně skončilo, a to nechci. Zároveň ale nechci žít takhle, jako podváděná manželka a být součástí jeho pokrytecké hry.

Kdybychom neměli děti, bylo by rozhodování jasné. Ale já nechci dětem rozbít rodinu. Sama jsem vyrůstala jen s mámou, naši se po rozvodu doslova nenáviděli a dodneška si pamatuju, jak jsem mezi nimi poletovala, poslouchala, jak jeden druhé pomlouvají a vůbec jsem tomu nerozuměla. Oba jsem je měla ráda stejně.

Tohle svým dětem připravit nechci, ony za nic nemůžou a trpěly by nejvíc, víc, než já. Jenže co mám dělat? Trápím se tím už kolik týdnů, snažím se dělat, že je vše v pořádku. Přitom mě to psychicky strašně vyčerpává.

Vím, že nejlepší by bylo si s manželem promluvit, kolikrát už se nadechuju, že spustím, ale nikdy to nedokážu. Bojím se. Že ho ztratím, že se naše rodina rozpadne. Mám ho pořád ráda, i když teď ho chvílemi snad až nenávidím, Za to, co mi udělal, za to, jak mě v klidu obelhává a ani se při tom snad necítí nijak blbě nebo provinile.

Co byste dělaly na mém místě?

Lucie


19.9.2017   Rubrika:   |   Komentářů 78   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Udržovat manželství jen kvůli dětem?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-78
Nika1
Nika1 - 19.9.2017 22:08

Lee: Samozrejme ten kdo zahyba to nedela s umyslem ublizit druhemu, ten je mu totiz v te chvili naprosto ukradeny, hlavne ze ja si uziju zabavicku. :-)

 
Nika1
Nika1 - 19.9.2017 22:02

Arna: Tak mi manzel asi pravem utece. Po mnoha letech brani kortikoidu a hormonu jsem ztloustla a nyni se jiz 3 mesice lecim s ledvinama a moc.ustrojim. 3x ledvinovou koliku nepreju nikomu, takze asi nejsem idealni manzelka. No ale slibili jsme si v dobrem i zlem a ted je proste trochu horsi obdobi. Jo a neznam jediny.par, ktery by po 15ti letech vypadal sveze jako v den svatby. Ja si myslim, ze se proste nekterym chlapum okouka vse. A vinu hazet na zenu nebo ze za to muzou oba, je alibismus.

 
lee
lee - 19.9.2017 20:23

sharon: napsala jsem, že manželství mě nedává právo na život toho druhého..nepsala jsem nic o tom, že pánové tvorstva si můžou dělat, co chtějí a jenom ,,manželky" musí sedět doma a čekat a schvalovat jim to...myslela jsem tím, že občas když chlap zahne, tak to nedělá s tím úmyslem, že zrazuje a ubližuje...a psala jsem to v souvislosti s tím, co bylo v článku:.. Manžel netuší, že já vím a chová se, jako by nic. To je pro mě strašné, když vidím, jak se přede mnou přetvařuje a dělá pozorného manžela a milujícího otce.... Třeba se nepřetvařuje a nedělá pozorného manžela, třeba prostě je pozorný a milující manžel, i když má bokovku... nesoudím a nezastávám se nikoho, jen píšu o tom, že věci mají víc úhlů pohledu...jo a mimochodem, v tom že nemám právo mluvit tomu druhému do toho, co dělá, myslím, jak ženský tak chlapy, jen jsem poslední dobou, potkala víc ,,stíhaček než žárlivců...

 
Arna
Arna - 19.9.2017 20:16

Nejdřív by se Lucie měla zamyslet nad sebou, zda je pro manžela stále přitažlivá, zda nepřibrala, zda o sebe dbá, zda ho neodmítá v posteli.
Zajít si ke kadeřnici, na kosmetiku, koupit něco pěkného na sebe a z celé situace vytěžit co nejvíc pro sebe, jak už tu některá psala.
No a pak mu to v klidu říct, že o tom ví, ale rozvádět se nechce.

 
sharon
sharon - 19.9.2017 19:23

lee: takže manželství mu dává právo trajdat s jinou ??? nebo jak tomu mám rozumět ?........
jak to tedy ON bere ? že jako pán tvorstva může všechno a já musím být zticha neboť jsem jen " manželka" ???

 
lee
lee - 19.9.2017 19:13

a co když mužský uvažují jinak než my ženský, třeba to vůbec nebere jako podraz a lhaní, mimochodem, často slyším od žen kolem sebe: on mě zradil, podrazil, jak mě může takhle ubližovat, a projíždí doma na tajňačku manželovi mobily, maily, kontrolují kolik ujel za den kilometrů, jestli náhodou nebyl někde jinde než v práci atd... nechápu to, ani manželství mi nedává právo někomu kecat do toho co a kde dělá...

 
YXH
YXH - 19.9.2017 17:11

Ja bych mu to rekla, a take to, ze nechces rozvod kvuli detem. Kdyz mu neveru odsouhlasis s tim, ze o tom vis, tak ho to asi pomalu prestane bavit jak rika Orinka. Jinak bych z nej vyzdimala co by slo. Udelala si svoje vlastni konto a davala penize stranou na horsi casy. Nikdy nevis, kdy se ti to bude hodit, a kdyby nahodou k rozvodu nedoslo a situace se zklidnila, porad muzes usetrene penize dat detem na skolu.

 
sharon
sharon - 19.9.2017 16:08

anitech: i já to vidím podobně.......a nikdy se žádná nezapojí....smajlik - 26
mmj každá máme svůj rozum tak s řídím podle něj....

 
anitech
anitech - 19.9.2017 15:11

sharon: Mně ti příjde, že tyhle ženy, co tu píšou své stále stejné problémy , se stejně rozhodnou podle sebe, ale v případě, že se rozhodnou blbě budou mít na koho svalit vinu smajlik - 68

 
sharon
sharon - 19.9.2017 14:10

a co tedy chceš ????

 
anitech
anitech - 19.9.2017 13:55

Dříve se říkalo, že pod ženinu zástěru se toho vejde spousta, ale je to hrozně ponižující. Pokud ti to nevadí, tak nedělej nic. A když budeš chytrá,tak nedělej nic a zkus pozorného manžela využít co nejvíce.

 
rosean
rosean - 19.9.2017 12:34

pokud to zvládnete, třeba i s podporou nějakého psychoterapeuta třeba v manželské poradně, doporučuje se nedělat nic. Je velká šance, že to skončí. Kdyby manžel chtěl odejít, asi se nebude chovat pozorně k vám nebo dětem.
Tím že otevřete diskuzi nedejbože s ultimátem, může udělat zkratovou reakci pod vlivem hormonů a odejít k milence, a po pár měsících (letech) budete oba sami a nešťastní.

mám okolo toho hodně nastudováno, je to v podstatě nejtěžší varianta, ale ve většině případů fungující.

samozřejmě že taky může manžel po rozhovoru vše ukončit, omluvit se a fungovat dál. Jen je tam to riziko zkratu.

Hodně sil přeji

 
orinka
orinka - 19.9.2017 9:11

Něco udělat musíš, jinak tě to sežere uvnitř. Manželovi to v klidu říct. Že se kvůli jeho milence určitě rozvádět nechceš, že mu ji klidně budeš tolerovat a stojíš o to zachovat dětem rodinu a otce. Žijete přece bez hádek, klidně... Možná, když to bude mít takhle povolené, ho to nebude tolik bavit.smajlik - 42

 
Nika1
Nika1 - 19.9.2017 8:45

Promluvit. Za me bych mu jeste dala sanci jen pokud by neveru ukoncil a snazil se ziskat duveru zpet. Holt tady je muzska nevera brana jako normalni.

 
celina
celina - 19.9.2017 8:17

Buď se budeš přetvařovat i ty a trápit se a nebo mu to řekneš, že víš.
Pokud v té nevěře má muž nějaký cíl, stejně tomu neujdete a jestli se s tím, že tě muž podvedl a ty s tím nebudeš chtít žít, budete to stejně muset řešit.
Takže promluvit si a pak se můžeš rozhodnout, co bude pro tebe lepší.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-78
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 56859.
Archiv anket.