Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Manželka je na mě naštvaná kvůli vánočnímu dárku

Manželka je na mě naštvaná kvůli vánočnímu dárku

Potřeboval bych slyšet názory jiných žen, proto jsem se rozhodl využít možnosti a napsat můj problém na ženský web. Budu moc rád, když se upřímně vyjádříte, protože mám pocit, že jsem něco pořádně „pokakal“ a nevědomky jsem své ženě ublížil.

Jsme spolu patnáct let, máme tři děti. S každým dalším těhotenstvím žena přibrala na váze a velmi se tím trápila. Já se ji snažil uklidňovat, že ji miluji takovou, jaká je, ale moc to nepomáhalo. Po posledním porodu před čtyřmi lety ženě zůstala nahoře skoro všechna těhotenská kila a na svou výšku 165 centimetrů teď váží 110 kilo. Celé ty čtyři roky je z toho zoufalá, řekl bych, že se hodně změnila i osobnostně. Dřív bývala veselá, uměli jsme se spolu zasmát, bylo nám spolu fajn. To v podstatě vymizelo a místo pohodové ženy mám doma neustále ufňukanou partnerku.

Různé diety začínala snad tisíckrát, ale žádnou nikdy nevydržela. Znovu podotýkám, že její váha pro mne opravdu není rozhodující, mám ji rád a myslím, ž jí to dávám dostatečně najevo. Trápilo mě, že se trápí a taky už mě její věčná sebelítost začala duševně ničit.

Tak jsem se rozhodl, že jí udělám na Vánoce radost a věnuju jí něco, co by jí pomohlo tu váhu řešit. Zakoupil jsem celoroční poukaz k výživovému poradci a také permanentku do ženského fitka, které je u nás na sídlišti. Chodí tam jen samé ženy, muži tam přístup nemají, a tak jsem si říkal, že by jí to mohlo vyhovovat. Oba poukazy jsem jí dal pod stromeček. Asi byla chyba, že kromě toho ode mne nic jiného nedostala, ale ony ty celoroční poukazy byly dost drahé, na další dárky jsem neměl, jak jsem psal, máme tři děti.

Reakce ženy mě ale doslova šokovala. Po rozbalení se hned pod stromečkem rozbrečela, cítila se nesmírně dotčeně. Prý jsem ji takovým dárkem neskutečně ponížil a jak se ona má teď cítit, a jak se asi bude cítit, pokud k tomu poradci a do toho fitka zajde. Dělám z ní prý nesvéprávnou blbku a navíc jsem jí těmi poukazy dal dostatečně najevo, že je mi odporná.

Zůstal jsem úplně paf. Snažil jsem se jí vysvětlit, že jsem jí chtěl pomoci, protože vidím, jak se trápí a chápu, že pro ni není snadné to zvládnout sama. Ale ona mě vůbec neposlouchala. Od té doby je na mě naštvaná, mluví se mnou jen to nejnutnější, co musí. Dokonce se na noc stěhuje do obýváku na gauč, abych prý nemusel vedle té „tlusté prasnice“ spát.

Jsem z toho zoufalý. Nechtěl jsem jí ublížit, ani náhodou. To, jak ten dárek přijala, nebo spíš nepřijala, se úplně vymyká mému chápání, stejně jako její následné chování, které trvá dodnes. Proto bych se chtěl vás, jiných žen, zeptat, zda si i vy myslíte, že jsem takovým dárkem těžce přestřelil a pokud ano, tak co by mohlo pomoci, abych ženu nějak zklidnil, aby se náš život vrátil zase do normálních kolejí. To dusno, které doma máme, je k nesnesení.

Jirka


1.1.2018   Rubrika:   |   Komentářů 80   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Manželka je na mě naštvaná kvůli vánočnímu dárku

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-80
catcat
catcat - 3.1.2018 11:34

Renee: soukromý způsob pohybu mám ráda takysmajlik - 64smajlik - 42

 
sharon
sharon - 3.1.2018 10:34

Renee: smajlik - 47

 
Hanelorwe
Hanelorwe - 3.1.2018 6:39

Mít 50 kilo nadváhy ....to už mluví samo za sebe. Takový problém je z 90% na podstatě příjem - výdej a to si musí člověk srovnat v hlavě byť za pomocí odborníků. Chování této paní jasně svědčí nevyrovnanosti ať již se stravováním či chováním viz. dárek a bez pomoci psychologa, dietologa a výživového poradce to těžko paní zvládne !!! smajlik - 105

 
Renee
Renee - 2.1.2018 22:24

Jako vánoční dárek to asi nebylo úplně nejlepší. Měli jste se na tom dohodnout.
Mám stejnou váhu, ale při výšce 180 cm a při věku táhnoucím na 50. Služby nutričního poradce (dokonce vyhlášeného odborníka často vystupujícího v TV) a ženské fitko jsem si zaplatila sama. K odborníkovi jsem docházela rok, za nějž došlo k poklesu váhy cca o 10 kilo. Pak už nebylo proč tam chodit - jídelníček a všechna doporučení jsem znala nazpaměť, odříkala bych je i v noci ve spánku, vše jsem dodržovala, avšak váha už dál dolů nešla. Tělo nechtělo. S jídelními omezeními jsem nikdy problém neměla, zato to fitko, to byl horor. Už ve škole jsem nesnášela tělocvik a tohle byla taková jeho dospělá obdoba. Všechny jsme se svlékly a převlékly v mrňavé šatně a pak jsme v mrňavém fitku potily krev při cvičení. Rychle se ukázalo, že to není způsob, jakých chci trávit svoje večery po vyčerpávající pracovní době. Každý na to společné cvičení není smajlik - 66 Našla jsem si jiný, soukromý způsob pohybu a moc mi to pomáhá, nicméně váha už dolů nejde a nejspíš už ani nikdy nepůjde...
Co tím chci ale říct - dát mi tohle někdo jako dárek, taky se naštvu. Nebo minimálně nebudu mít radost smajlik - 63

 
rychlonožka
rychlonožka - 2.1.2018 18:36

To, že jste to myslel dobře, ještě neznamená, že to dobře přijme Vaše paní. Někdo by takový dárek třeba uvítal. Ale Vaši paní, která vyzkoušela sama x možných diet, těžko co přiměje k tomu, aby s dlouhodobým osobním problémem šla mezi lidi. Tam jste to asi mohl předpokládat. Něco jiného je čerstvá nadváha po prvním děcku a něco jiného baculatá mamina od tří dětí. Vaši paní to asi ranilo. Ona ten dárek bere jako výsměch svojí neschopnosti s tím cokoli udělat a asi Vás tak trochu bere jako viníka - ta kila nabrala při těhotenstvích s Vámi. Berte to jako ponaučení - je lépe se dopředu poradit, co by pod stromečkem chtěla najít. Přece jen - při třech dětech není na vyhazování. Asi jste měl z těch peněz zaplatit pro celou rodinu zimní víkend se sáňkováním, cyklistikou, atd. Tedy něco, kde by se paní aspoň trošku nenápadně rozhýbala....

 
Arna
Arna - 2.1.2018 18:32

Jirko, krom těch permanentek do fitka a poradenství té fňukně kup ještě permanentku k psychologovi.

 
máša h.
máša h. - 2.1.2018 16:54

já dostala od muže vyhřívací dečku na záda a taky jsem nad tím dárkem neskákala štěstím... a přitom je to dar, nad kterým jásá každá žena od 18 do 105 let smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34... asi jsem divnásmajlik - 68

 
Verera
Verera - 2.1.2018 16:14

Jestli by to nechtělo spíš poukázku k psychologovi.

Reaguje takhle paní na každou domnělou křivdu a nebo je to extrémní i na ni?

 
catcat
catcat - 2.1.2018 15:18

Dárek byl dán rozhhodně s dobrým úmyslem. ALE - já mám takovou blbou zkušenost. Chodila jsem do ženského fitka (bez nadváhy, jen s potřebou se občas zahýbat) a děsně mi tam vadila "paní fitková", krasavice jedna vystajlovaná, která se tam hlavně hlasitě vybavovala s kámoškama. Poradit nehodlala, se svými deseticenťákovými nehtíky by to ani neudělala a prostě mi to tam znechutila. Mýmj problémem je, že další ženské fitko navštěvují mé kolegyně z práce. Já jsem silná individualistka, takže v kolektivu ne... A do fitka s chlapama se mi nikdy nechtělo. Radši jsem si našla náhradní aktivity a hlavně nejradši plavání. Takže permici do fitka bych brala jako milý dárek, ale šla bych to vyměnit za permici jinam. Ale manželovi bych dala pusu za nápad a dáreksmajlik - 58

 
thePlacheck
thePlacheck - 2.1.2018 15:17

Ale tady nikdo neříká že paní musí cvičit do roztrhání těla.Tady jde o to navyknout si pěkně zvolna na nějaký pohybový režim a hlavně životosprávu!A věřím že se ji to časem zalíbí,nebo si aspoň zvykne a to tím tuplem jestli tam natrefí na nějaký dobrý kolektiv.No ale to nejtěžší ji čeká - ZAČÍT!!

 
Verera
Verera - 2.1.2018 15:10

Ono to všechno nutně nemusí být vyžranost. Naopak, mám kamarádku, která po dítěti neskutečně přibrala a nebylo to zdaleka jen těhotenstvím. Přitom jí jako vrabec, v tom poklusu nemá čas se najíst, takže nesnídá, oběd zhltne v poklusu nebo dojídá po dětech a večeří až uloží děti těsně předtím než se zřítí do postele a to co najde v lednici.

Takhle tělo najede na nouzový režim a zužitkuje každý gram, diety to jen zhorší. V tomhle by mohl pomoct ten poradce, nastavit pravidelné jídlo, paní se bude děsit, že jí třikrát tolik ,ale bude hubnout.

A s tím fitkem - co kdyby se tam šla nejdřív jen nezávazně podívat? Třeba zjistí, že se nebude vymykat okolí a bude to lepší.

 
Verera
Verera - 2.1.2018 15:06

Řekl abych, že paní si promítá své pocity a představy o sobě do manželova dárku. Takže ona sama se cítí mizerně a nemůže se na sebe ani podívat. Teď může obvinit ještě někoho jiného, tak si to užívá.

Zkusila bych jí dát chvíli, aby rozdýchala největší šok, což už by teď mělo být, a pak si s ní ještě jednou promluvit a brát to přes zdraví. Vyhrabat nějaké rodinné zatížení, dědečka s infarktem, babičku s cukrovkou, co já vím, a promluvit na téma, že teď je šance tomu všemu předejít, ne za deset let, kdy už bude tělo víc poničené.
A pokud máte i vy v rodině sklony k těmto chorobám, tak pojmout výživového poradce jako možnost změny životního stylu celé rodiny, včetně dětí, které výživa v ranném věku ovlivní na celý život.

A pomoc v době cvičení apod by měla být samozřejmostí.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 2.1.2018 12:56

nikde neni psáno, jaké aktivity - procházky, výlety rodina normálně podniká.
Pani se nedivím, pokud rodina nechodí spolu ani na dětské hřiště, kde by bylo pohybu dost i pro rodiče, tak takový dárek, to musí hodně šokovat.

 
Jarča*
Jarča* - 2.1.2018 12:22

nepřekonatelný....smajlik - 80

 
Jarča*
Jarča* - 2.1.2018 12:21

Jo a jestli bude mít paní ke cvičení ve fitku nepřejkonatelný odpor, což se stát může, možná by šla ta permanentka vrátit. Jiné možnosti tam nejsou? Jóga, nebo tak něco? Nebo zkusit cokoli jiného - jak už tu padlo, aspoň chodit, nejlépe zase za spoluúčasti zbytku rodiny. Je ale fakt, že už jsem víckrát četla, že pohyb sám o sobě ke zhubnutí nestačí, prioritní je změna jídelníčku. Proto bych začala u toho výživového poradce. Snad to paní pochopí, že to není nic proti ní, ale pro její dobro.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-80
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 385753.
Archiv anket.