Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Manželka je na mě naštvaná kvůli vánočnímu dárku

Manželka je na mě naštvaná kvůli vánočnímu dárku

Potřeboval bych slyšet názory jiných žen, proto jsem se rozhodl využít možnosti a napsat můj problém na ženský web. Budu moc rád, když se upřímně vyjádříte, protože mám pocit, že jsem něco pořádně „pokakal“ a nevědomky jsem své ženě ublížil.

Jsme spolu patnáct let, máme tři děti. S každým dalším těhotenstvím žena přibrala na váze a velmi se tím trápila. Já se ji snažil uklidňovat, že ji miluji takovou, jaká je, ale moc to nepomáhalo. Po posledním porodu před čtyřmi lety ženě zůstala nahoře skoro všechna těhotenská kila a na svou výšku 165 centimetrů teď váží 110 kilo. Celé ty čtyři roky je z toho zoufalá, řekl bych, že se hodně změnila i osobnostně. Dřív bývala veselá, uměli jsme se spolu zasmát, bylo nám spolu fajn. To v podstatě vymizelo a místo pohodové ženy mám doma neustále ufňukanou partnerku.

Různé diety začínala snad tisíckrát, ale žádnou nikdy nevydržela. Znovu podotýkám, že její váha pro mne opravdu není rozhodující, mám ji rád a myslím, ž jí to dávám dostatečně najevo. Trápilo mě, že se trápí a taky už mě její věčná sebelítost začala duševně ničit.

Tak jsem se rozhodl, že jí udělám na Vánoce radost a věnuju jí něco, co by jí pomohlo tu váhu řešit. Zakoupil jsem celoroční poukaz k výživovému poradci a také permanentku do ženského fitka, které je u nás na sídlišti. Chodí tam jen samé ženy, muži tam přístup nemají, a tak jsem si říkal, že by jí to mohlo vyhovovat. Oba poukazy jsem jí dal pod stromeček. Asi byla chyba, že kromě toho ode mne nic jiného nedostala, ale ony ty celoroční poukazy byly dost drahé, na další dárky jsem neměl, jak jsem psal, máme tři děti.

Reakce ženy mě ale doslova šokovala. Po rozbalení se hned pod stromečkem rozbrečela, cítila se nesmírně dotčeně. Prý jsem ji takovým dárkem neskutečně ponížil a jak se ona má teď cítit, a jak se asi bude cítit, pokud k tomu poradci a do toho fitka zajde. Dělám z ní prý nesvéprávnou blbku a navíc jsem jí těmi poukazy dal dostatečně najevo, že je mi odporná.

Zůstal jsem úplně paf. Snažil jsem se jí vysvětlit, že jsem jí chtěl pomoci, protože vidím, jak se trápí a chápu, že pro ni není snadné to zvládnout sama. Ale ona mě vůbec neposlouchala. Od té doby je na mě naštvaná, mluví se mnou jen to nejnutnější, co musí. Dokonce se na noc stěhuje do obýváku na gauč, abych prý nemusel vedle té „tlusté prasnice“ spát.

Jsem z toho zoufalý. Nechtěl jsem jí ublížit, ani náhodou. To, jak ten dárek přijala, nebo spíš nepřijala, se úplně vymyká mému chápání, stejně jako její následné chování, které trvá dodnes. Proto bych se chtěl vás, jiných žen, zeptat, zda si i vy myslíte, že jsem takovým dárkem těžce přestřelil a pokud ano, tak co by mohlo pomoci, abych ženu nějak zklidnil, aby se náš život vrátil zase do normálních kolejí. To dusno, které doma máme, je k nesnesení.

Jirka


1.1.2018   Rubrika:   |   Komentářů 80   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Manželka je na mě naštvaná kvůli vánočnímu dárku

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-80
Jarča*
Jarča* - 1.1.2018 14:49

A ještě k tomu fitku. Chápu, že pro někoho, kdo tam nikdy nebyl, to může být hrozná představa. Já si před několika lety, než jsem tam začala chodit, taky představovala, že je to tam plné krásných, namakaných, štíhlých děvčat, která na mě budou koukat zkrz prsty. Ale opak je pravdou, chodí tam úplně normální ženské, které se jdou protáhnout zrovna jako já, nikdo nikoho neřeší (nebo aspoň já ne) a rozhodně si nepřipadám jako ufuněná spolutrpitelkasmajlik - 68 Možná by bylo fajn, kdyby tam paní mohla pro začátek jít s nějakou kamarádkou. Nebo kdyby si na pár prvních lekcí zaplatila osobní trenérku, která by jí předvedla, co a jak - i když to jsou další výdaje. Ono jenom to, že může pravidelně vypadnout od dětí někam mezi "baby" by se jí nakonec mohlo zalíbit. Ale jak překonat počáteční nechuť a nedůvěru, to neporadímsmajlik - 26

 
Jarča*
Jarča* - 1.1.2018 14:45

Jé, to já bych nad takovým dárkem zajásala. Je ale fakt, že nejsem v situaci Vaší paní, u ní jste určitě uhodil na její citlivou strunu. Asi jste se na takovém dárku měli napřed domluvit, ale myslel jste to dobře a teď už se dá jen řešit, co s tím. Možná by pomohlo, jak píše krasaka, dát paní přečíst Váš příspěvek a naše reakce. Taky by jí asi neškodilo přečíst si knížku Čtyři dohody, obzvlášť kapitolu o vytváření doměnek - sama jsem s tím mockrát bojovala, že jsem si něco přebrala jinak, než to bylo myšleno.

 
orinka
orinka - 1.1.2018 13:11

Jestli je manželka typ jako já ( ale já mám jen lehkou nadváhu), pak věřím, že radost neměla. Jsem gaučový typ, pro kterého je ideální odpočinek s knihou. A ne poskakování ve fitcentru ve společnosti ufuněných a upocených spolutrpitelů. Ale baví mě jízda na kole, vycházky...jak je na tom vaše rodina? Možná by žena ocenila nějaké společné výlety, při kterých se taky nějaká ta energie vyá.

 
krasaka
krasaka - 1.1.2018 12:50

smajlik - 61 Velmi se divím reakci Vaší manželky, vždyť to je pro její dobro - sama by si ty poukázky těžko mohla koupit. Většinou se ženám dlouho nedaří zhubnout, nemají chuť, sílu ani pořádný motiv.smajlik - 66
To ženské fitko je skvělý nápad, budou tam samé "baculky", jezdila jsem svého času si taky zacvičit a bylo to skvělé - doma bych se nikdy nedonutila si tak pořádně zacvičit - taky jsme si psaly denně počet pokrmů i nápojů a skvělé bývaly společné zájezdy do Holandska, Francie ap. Žena od více dětí si jistě ráda odpočine od ubíjejících domácích povinností a brzy zjistí, že jí dámská společnost bude vyhovovatsmajlik - 47
Já osobně považuji Váš dárek jako skvělý ale neporadím, jak to manželce ještě vysvětlit???
Snad pak nechat přečíst zdejší názory /ale to může zase dopadnout nedobřesmajlik - 48/
Přeji hodně zdaru ve Vaší obtížné situaci /nic se nejí tak horké - jistě bude zase dobřesmajlik - 45/ a vrátí se Vám ta příjemná žena se smyslem pro humorsmajlik - 47

 
Almega
Almega - 1.1.2018 12:16

Podle mého názoru jste udělal dobře,byl to dobrý dárek,vaše paní to jen využila jako výmluvu,aby místo snahy něco pro sebe udělat dobrého,nemusela zase nic dělat a ještě vás obvinila,jakoby vy jste mohl za VŠECHNO,i za její opravdu nestvůrnou vyžranost! Chápu,že někdo přibere např. 20 kilo,ale za 4 roky mohly být dole,jen kdyby se skutečně chtělo! Ono je hrozně pohodlné svou lenost,žravost a pod. obhajovat těhotenstvími a prací okolo dětí.Já se taky vyžrala,ale ne tak,jako vaše paní,a dalo dost práce a námahy si najít čas na něco,co by mne bavilo za sport,ono ale někdy stačí míň JÍST,vyřadit nevhodnou stravu,a více CHODIT na procházky,i dětem by to prospělo...a po těch víc jak 10 letech jsem tehdy shodila ta kila,trvalo to celý rok námahy...Myslím si,že ale hlavně ona musí chtít SAMA zhubnout,vnitřně se s tím ztotožnit,uvědomit si zdravotní rizika,chtít vypadat hezky,např. aby se za ni vlastní děti nehanbily,jinak to asi nepůjde.Na vás osobně jí asi zas tak doopravdy nesejde,myslí si,že vás má nafurt a jistého! jinak by takhle neriskovala....

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-80
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 385808.
Archiv anket.