Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Proč porod bolí?

Proč porod bolí?

Tak, jak svět běží, je dokonalý. Nic není náhodné. Vše má své místo, smysl. Hlad nás nutí se najíst, únava odpočinout si, strach schovat se nebo zaútočit. A jaké místo má bolest? Na něco nás upozorňuje. Na to, čemu se máme vyhnout. Pokud se nožem řízneme do prstu, je to jasné. Máme být trochu opatrnější. Ale co porodní bolesti? Proč se porodní cesty, když přijde ten pravý čas, prostě bezbolestně neotevřou a nevydají dítě? Vím, anatomicky je to jasné, ale bolest má vždy své místo…

Nedávno jsem rodila své čtvrté dítě. Všechny moje předchozí porody proběhly normálně, ale přesto jsem se bála. Ať je to, jak je to, a každá matka mi to bezesporu potvrdí, bolest při porodu je největší fyzická bolest, kterou na světě znám. Mnoho let se zabývám šamanismem a ve své poradně, spolu s manželem, pracuji s energiemi a léčím. Tak jsem se rozhodla, že prozkoumám, co se to vlastně při porodu děje. Proč probíhá zrovna tak jak probíhá. To, co jsem uviděla, mě nesmírně překvapilo.

Vše začíná tam. Všechny budoucí rodinné vazby začínají porodem. Celý porod provázejí děložní stahy. Stupňují se ve zrychlujících se intervalech až do okamžiku neúnosnosti. Nejprve ženu stahy zaskočí, pak se snaží před nimi uhýbat a nakonec začne spolupracovat. Dál už to prostě nejde, moc to bolí. Nastává třetí doba porodní. Žena si uvědomuje, že už před bolestí neuteče, protože není kam, a odevzdá se jí. Bolestí projít a porodit je pro ženu jediná možná cesta. V tom okamžiku se vše stane. Vznikne energetická vazba mezi dítětem a matkou. Žena pod tlakem bolesti vydá ze svého lůna „energetické vlákno“, které bude dítě provázet a sytit energií celé dětství až do dospělosti a mnohdy i mnohem dál.

proč porod bolí?Je zřejmé, že pro dítě je tato vazba prospěšná. Bez ní by zahynulo. Poskytuje mu ochranou náruč, pozornost, láskyplnou péči. Ale co pro matku? Co pro mě? To už není tak jednoznačné. S každým porodem se vzdávám části své energie ve prospěch svého dítěte. Nevzdávám se dobrovolně, ale pod nátlakem bolesti. Zůstává ve mně pocit ztráty. Odtud pramení všechny pocity známé z šestinedělí – únava i deprese. Vše, co medicína označuje pojmem laktační psychóza. V šamanské terminologii jde o jasné projevy ztráty části duše. Vše se časem zacelí. Zranění duše se překlene různými mosty. Ale uzdraví se po takové energetické ztrátě žena docela? Je to možné, ale způsoby, jak se zranění zahojí, patří individualitě každé ženy. Většina matek se upne k dítěti, naplní celý jejích svět. Může jim to pomoci, ale energii, která jim stále odchází z lůna, to nepřeruší. Vytvoří to pouze most od dítěte k matce. Pokud by se žena opravdu chtěla „vyléčit“, musí umožnit sobě i svému dítěti postavit se na vlastní nohy, odpoutat se z energetické vazby. Pak se jí energie vrátí zpět a dítě na oplátku získá svou vlastní svobodu. Jejich vztah tak získá nový rozměr, a to lásku dvou svobodných lidí a ne vztah vycházející ze závislosti.

V každé kultuře existuje rituál, který tuto věc řeší. Mám na mysli křesťanské biřmování nebo židovské Bar micva. Také všechny přírodní národy mají své tradice, které otvírají dětem vstup do dospělosti, nezávislosti, samostatnosti a tím i k svobodě. Bohužel naše moderní společnost na energetickou podstatu rituálu už dávno zapomněla. Vazby tedy přetrvávají. A škodí dětem i jejich rodičům. Žádná z žen už nevyslovuje větu, která zaznívá v závěru židovské Bar micva: „Nechť je požehnán Ten, který mě nyní zprostil od veškeré odpovědnosti za mé dítě.“ A to je škoda. Tehdy by totiž došlo k velkolepé léčbě. Ženě by se vrátila zpět její síla. Ta síla, pomocí které ochraňovala, pečovala a starala se o své milované dítě.

Vaše Margot

Autorka je členkou Věštírny Květy Fialové.


 

Diskuse Věštírna pro vás právě dnes!

Každé pondělí a čtvrtek můžete využít možnost on-line výkladu zdarma. Na této diskusi vložte dnes do 11 hodin svůj dotaz a během dnešního dne na něj dostanete odpověď.

(Vstup do diskuse najdete v horní části magazínu v sekci speciály – Věštírna.)

 

Více o Věštírně Květy Fialové se dozvíte na www.vykladzive.cz

Věštírna K.Fialové


2.12.2010   Rubrika: Věštírna   |   Komentářů 87   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,6/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Proč porod bolí?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-87
kubikm
kubikm - 2.12.2010 17:28

Alice.: právě
a taky se nedá uděla správný horoskop, císař na přání se musí dělat dříve, než by byla skutečná doba porodu, snad o 14 dní....

 
kareta
kareta - 2.12.2010 17:09

Alice.: ježiš!! To je pitomost- míchají se jablka s hruškama- většina SC je indikována potíži při porodu nebo nedonošenými dětmi- ti by měli potíže, i kdyby vypadli z rodidel!

 
Alice.
Alice. - 2.12.2010 17:06

Nejenom z ezoterického hlediska je císař na přání sporný. Podle některých nových studií je dokonce i potenciálně škodlivý pro dítě. Děti narozené císařem mají statisticky větší šanci v dospělosti trpět astmatem a jinými chorobami dýchacích cest - při přirozeném porodu se jim totiž průchodem porodními cestami vytlačí tekutiny z plic, což se při porodu císařem nestane a později může dojít díky tomu k problémům.

 
kubikm
kubikm - 2.12.2010 17:01

pár takových hošíků bylo i v našich vládách...březina a další....

 
kubikm
kubikm - 2.12.2010 16:59

Pokud by se žena opravdu chtěla „vyléčit“, musí umožnit sobě i svému dítěti postavit se na vlastní nohy, odpoutat se z energetické vazby. Pak se jí energie vrátí zpět a dítě na oplátku získá svou vlastní svobodu. Jejich vztah tak získá nový rozměr, a to lásku dvou svobodných lidí a ne vztah vycházející ze závislosti.
pravil článek
a většina našich matek zařizuje mamahotel a stará se klidně i o 30letého chlapa

co máte k tomuto?

 
punh
punh - 2.12.2010 15:41

Článek je moc pěkně napsaný a taky si myslím, že pokud k tomu nejsou zdravotní důvody, tak by se císařský řez dělat neměl, je to větší zátěž pro matku i dítě.

 
punh
punh - 2.12.2010 15:37

PEGG: za ty prachy (soc. dávky) nemají žádný práh bolestivostismajlik - 42
Sofffie: nejhorší je, že máš pravdusmajlik - 97

 
Ivča+3
Ivča+3 - 2.12.2010 14:47

Hezké. Margot se dotkla problému,o kterém se moc nediskutuje. Epidurál císař, to všechno jsou ty !hmotné! záležitosti, jde si je zvolit vědomě, ale ono se to pak odrazí někde, kde byste to ani nečekali. Vztah matka-dítě, řešený 100x, ale vždycky je tu něco navýsost individuálního, co začíná před početím a kde porod je jen další významný mezník. Bolest k němu patří, nevyhne se jí nikdo, at už si zvolí jakýkoliv způsob moderního porodu. Tady ovšem trvám na tom, že pokud jsou další věci v pořádku, přirozený porod bolí nejméně.
Sama mám pocit, že jsem dětem odevzdala energie už přespříliš, ačkoliv jsem měla porody krásné a na bolest jsem už dávno zapomněla (a klidně bych rodila ještě jednou :) Energie mi ale uniká jinudy, musím hledat dál... přesto je možné, že i tady bude někjaká cesta...díky za článek.

 
PEGG
PEGG - 2.12.2010 14:42

punh - 2.12.2010 14:18 smajlik - 34 protože mají snížený práh bolestivostismajlik - 68

 
Noor
Noor - 2.12.2010 14:42

Jinak porod císařským řezem v případě že není ze zdravotních důvodů nutný, je z ezoterického hlediska velmi sporný. Průchod dítěte porodním kanálem je jedna z prvních bitev, kterou si budoucí člověk vybojovává. Je škoda pro matku, ale hlavně pro dítě, když ho o tuhle příležost připravíme.

 
Sofffie
Sofffie - 2.12.2010 14:41

punh: protože určitá skupina lidí
a) nevidí důvod, proč živočišné pudy omezovat (věkem, příbuzenstvím aktérů apod.)
b) antikoncepce je drahá a děsně nepohodlná
c) a proč ji taky používat, když děti jsou nejjednodušší způsob, jak vytřískat ze státu peníze smajlik - 63

 
PEGG
PEGG - 2.12.2010 14:40

Renee - 2.12.2010 13:26 - mám stejný názor,ona je ta bolest jen otupená a odsunutá na pozdější dobusmajlik - 76

 
Noor
Noor - 2.12.2010 14:34

modroočka: Nevím bohužel jak to chodí v té etnické oblasti kterou citujete. Ale i afričtí tatínci v době porodu svého dítěle uléhají na zem a naříkají. To proto, aby odpoutali pozornost zlých duchů, číhajících na novorozeně směrem na sebe a ochránili matku a dítě před obsednutím.

 
tornado-lou
tornado-lou - 2.12.2010 14:26

Bellana: smajlik - 34 tak na to uz se tesim smajlik - 42 zatim bych se spokojila s tim, ze mi prestane blit do postele.

 
kareta
kareta - 2.12.2010 14:24

Proč rodíme hůř? Protože rodíme STARÉ, líné, bez kondice, přežrané! Dřív žany víc fyzicky makaly, děti rodily mladší, byly drobnější, ale stavbu těla měly jinou než dnes- všimněte si- měly pas a boky! Mění se anatomie těla...a děti jsou vlivem stravy větší.

Upínáme se na děti, protože máme roupy a mění se vztahy v rodině. Nezdravě. Už ty fráze typu- KVŮLI DĚTEM! smajlik - 48

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-87
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77204.
    Archiv anket.