Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Nesnáším švagrovou a manžel ji k nám pozval na Vánoce

Nesnáším švagrovou a manžel ji k nám pozval na Vánoce

Milé ženy, potřebuju se vypovídat, protože vzteky téměř nevidím. Můj muž mi řekl, že jsem hysterka a moc to hrotím a vůbec nechápe, že on udělal něco, co se prostě nedělá. Bez jakékoli předchozí domluvy se mnou pozval k nám na Štědrý den a první svátek svou sestru s dětmi. Přitom moc dobře ví, že my dvě se opravdu nemusíme.

Nám s mužem je přes čtyřicet, už máme blíž k padesátce. Máme dceru, která už žije sama, respektive s přítelem a letos poprvé nebude na Vánoce s námi, odlétají na dovolenou, kterou si záměrně v tomto období vybrali. Měli jsme tedy být s mužem sami dva. Bereme to v pohodě, je nám jasné, že jednou to přijít muselo a dcera si bude žít svůj život. Docela jsem se začala i těšit, že budeme na Vánoce sami dva a plánovala jsem si, že si je tentokrát užiju trochu jinak, víc v pohodě.

Manžel mi ale udělala pořádnou čáru přes rozpočet. Předevčírem mi oznámil, že k nám na Štědrý den a první svátek pozval svou sestru s dětmi a očekával, že to bez výhrad pochopím. V létě od ní totiž odešel její muž a jsou teď v rozvodovém řízení. Ona je z toho dost na dně, to je pravda. Zůstala sama se dvěma dětmi, šestnáctiletou dcerou a čtrnáctiletým synem.

Já se s ní moc nemusím, jsme každá jiná a vztahy mezi námi dvěma jsou spíš korektní, rozhodně nejsou nějak vřelé. Ona je na můj vkus moc upovídaná, řeší jen samé klepy a nesmysly, když mluví, je jako kulomet, nikoho nepustí ke slovu a jen mele a mele. Opravdu mi stačí vidět ji jednou za čas na dvě, tři hodinky. Její děti jsou teď navíc obě v pubertě a chovají se příšerně, neustále jí odsekávají, pořád mají nafučené obličeje, což samozřejmě k tomuto období patří, ale proč bych se na ně měla zrovna o Vánocích dívat, že?

Když mi to manžel oznámil, myslela jsem, že špatně slyším a zeptala se ho, jak vůbec mohl něco takového slibovat bez předchozí domluvy se mnou, jestli mu připadá fér postavit mě takhle před hotovou věc.  On na mě koukal jako na blázna, co mi prý tak strašně vadí, je to jeho sestra, je v těžké situaci a připadal by si jako vyvrhel, kdyby ji teď nechal o Vánocích samotnou. K rodičům ona jít nechce, protože je s nimi rozhádaná.

Řekla jsem mu, že jsem o letošních Vánocích měla jinou představu, že jsem si plánovala užít si je více v klidu a těšila se, že si spolu třeba někam vyjdeme, udělám jen trochu salátu, cukroví napeču jen tak na provonění bytu a aby bylo co dát na stůl. A teď, když on zařídil, že u nás budou další tři lidi, to pro mě znamená totálně opustit svou představu, všechno připravit jako pro regiment, nachystat jim spaní, postele, nakoupit, aby bylo všeho dost a Štědrý den a první svátek strávit tím, že budu jako hostitelka kolem všech tancovat.

Muž mi na to řekl, že jsem sobecká a bezcitná, že rodina je od toho, aby si v případě nouze pomáhala a jeho sestra je momentálně v psychické nouzi a já se chovám jako nějak necitlivá harpyje a myslím, jen na sebe a své pohodlí. A že to snad není nic tak strašného, že sestra mi může v kuchyni pomoct a děti už nejsou malé a budou beztak zalezlé někde na mobilech.

No a já jsem vybouchla, protože mě strašně naštvalo, jak zlehčuje tu práci, kterou bych s tím měla a zcela vážně jsem mu řekla, že tedy dobře, pokud chce strávit Vánoce se svou sestrou a jejími dětmi, tak prosím, já mu v tom bránit nebudu, ale já v tom případě budu na Štědrý den a první svátek a svých rodičů. A on ať si ty Vánoce, když je to taková brnkačka a žádný problém, kompletně nachystá pro svou ségru včetně napečeného cukroví, nákupu, salátu, povlečení postelí atd. atd. Domluvil si to s ní bez mého vědomí, tak ať si to tedy bez mé přítomnosti dotáhne až do konce sám.

Zůstal jako opařený, s tím nepočítal, to je jasné. On si chtěl zahrát na hodného bratříčka zachránce, ale oddřít bych to měla já. Pokusil se na mě ještě zaútočit s tím, že jsem sobec největší, ale já se nedala a zopakovala jsem mu, že pokud mi do týdne neoznámí, že sestra nepřijede, beru to tak, že na Vánoce odcházím a veškeré vánoční přípravy budou soustředit v domácnosti svých rodičů. Doma nehnu ani prstem a očekávám, že až se vrátím, bude uklizeno, vyprané povlečení a všechno v pořádku.

Máme tichou domácnost, on je uražený, já naštvaná. Nicméně jsem odhodlaná svou výhružku splnit a dotáhnout do konce. Ale tak trochu se přiznám, že malinký červíček, zda opravdu nejsem přehnaně sobecká a radikální, ve mně přeci jenom je. Proto jsem se rozhodla napsat a zeptat se vás, jak byste se k takové situaci postavily vy? Předem děkuji za vaše komentáře.

 

 

Martina


28.11.2019   Rubrika:   |   Komentářů 91   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nesnáším švagrovou a manžel ji k nám pozval na Vánoce

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-89
kubikm
kubikm - 26.12.2019 17:22

velice aktuální článek
navrhuji ho tady nechat do příštího roku....

 
sharon
sharon - 10.12.2019 19:52

Arna: smajlik - 68smajlik - 68
ty woe ani náhodou........
ale chápu ,pisatelka je ve věku mých dětí ......tak já to vidím tak trochu jinak,jediné asi co uznám je fakt že jí to měl manžel říct předem......ony jsou vztahy v rodině mnohdy horší než třeba se sousedama....smajlik - 26

 
rychlonožka
rychlonožka - 10.12.2019 18:19

a zase se to nevešlo....

s nimi jakékoli vztahy, ale koho si pozvu na narozeniny a na svátky, je moje věc, po dohodě s partnerem naše věc. A jestli nejsme zajedno, je to problém. Už teď to problém je, ať to dopadne jakkoli. Teď je vlastně jedno, jak to dopadne. Manželé jsou rozhádaní. Jedno to ale není do budoucna. Měli by si vzít z toho totiž to, že není jejich povinností spasit svět a zvát si domů všechny příbuzné, u kterých se vyskytl nějaký problém. Rozvod sestry je její věc. Pořešit si ji musí ona. Teď je zima, to znamená, že sestra je bez muže možná více než čtyři měsíce. Za tu dobu si snad trochu musela v té hlavě tu záležitost přebrat, ne? Taky jsem rozvedená a taky se nikam necpu a to mě děti zvou pravidelně. Ať jsou se svými partnery, ať mají soukromí. Vždyť se uvidíme, první svátek, druhý svátek.....uvidíme se, až budeme mít chuť. Mám doma příjemně, teplo, uklizeno, a jsem doma ráda...i sama....i o svátky.

 
rychlonožka
rychlonožka - 10.12.2019 18:12

Ani Vánoce s těmi, které přes rok vidíme rádi, se nemusejí povést. Vždycky, když se lidi nedohodnou fifty fifty - např. jednou u vás, jednou u nás, jednou vy salát, my cukroví, podruhé to obrátíme, tu je někdo, kdo přijde k hotovému a někdo, kdo je uštvaný. V situaci, do níž byla oběma sourozenci Martina doslova nahnána, nevidím žádný plusový dopad. Ty svátky musejí být po všeobecné domluvě, po souhlasu všech stran. Moje příbuzná mi vyprávěla, jak zcela automaticky měla celé roky na Štědrý den doma rodiče. Jak by byla uvítala, kdyby jednou nepřišli. Prostě jen tak chtěla být se svou rodinou. Nic víc. Její muž k tomu naštěstí roky mlčel. I k tomu, když pak na ten večer a noc chodil jeden její rodič. Doslova mi řekla, byli dva, neříkej, že by to spolu ten večer doma nepřečkali? Další známá zase vyprávěla anabázi své provdané dcery. Zatímco ona a manžel respektovali, že dcera má svoji rodinu, druzí rodiče to nepřekousli a buďto je zvali k sobě, nebo se nacpali k nim. Mladou mámu od dvou menších dětí to vysloveně deptalo. Děti byly mrzuté, ospalé, nikdo neměl pohodlí ani pohodu. Ovšem tcháni mohli před sousedy říct, my doma nebyli, byli jsme pozváni k dětem. Takže u nich taky byly různé tématické rozhovory na téma skutečně tví rodiče nevydrží být na Štědrý večer jen spolu? Byly to doslova roky bojů, které začínaly, jak spadlo listí. Mladý manžel chtěl samozřejmě rodičům vyhovět a hovor vedl směrem CO TI TO UDĚLÁ STRÁVIT S NAŠIMA JEDEN VEČER a mladá manželka trvala na svém, že její rodiče k nim taky nelezou a že chce mít svoje soukromí. Jak říkám, v manželství s nestejným názorem se dá vzít za bernou minci : ustoupí se jednou, očekává se, že se ustoupí i napřesrok. Stačí se jen tak koukat kolem sebe. Do třetice - jedna známá ustupovala ve svém manželství tak dlouho, až popadla děti a ze společného bydlení ve velkém domě s jeho rodiči prostě utekla. Protože poslouchat například, že stále pere na děti - měla tři rychle za sebou - už dál nedokázala. Práskla do bot i za cenu, že si už nikoho nenajde, když ty tři děti má. Jasně že okolí ji odsoudilo. Velký barák, majetek, co by chtěla? Volila bydlení v bytě se svými rodiči, kteří ji podpořili. No zkrátka - příbuzné si nevybíráme , ale lidi se mají ve svém volnu vídat s těmi, s nimiž si sednou. Můžu mít kupu příbuzných, mít s n

 
krasaka
krasaka - 10.12.2019 16:06

Linda: smajlik - 61 smajlik - 76 smajlik - 76 smajlik - 76 smajlik - 47 smajlik - 47 smajlik - 47 smajlik - 47 smajlik - 47

 
Linda
Linda - 10.12.2019 13:07

Arna: sharon: nemusim byt zrovna rozhadana, ale proste s nekteryma lidma ta chemie je a s nekteryma neni a nic s tim nenadelam smajlik - 26. V praci apod se clovek premuze, nakonec je to v mem vlastnim zajmu, ale fakt nevidim nejmensi duvod PROC se premahat a travit volny cas s lidmi ,kteri proste nejsou muj salek caje smajlik - 26...opravdu nejsem svata,abych vychazela v dobrym se 7 milliardama lidi smajlik - 34.
A k clanku - asi jsem cinik, ale fakt nepovazuji rozvod za tragedii, duvod ke konci sveta a nebo jenom k rozvraceni vsech rodinnych vztahu. Samozrejme neni to prijemny zazitek, ktery by clovek vyhledaval, ale pokud nezbyvalo jine vychodisko ze situace, tak se proste stalo. V zivote nastane spousta horsich veci - tot muj nazor

 
Arna
Arna - 10.12.2019 12:24

sharon: No, víš, když si s někým nesednu, tak se můžu snažit jak chci a není to ono. Švagrová je rozhádaná i se svými rodiči, to už samo vypovídá o její povaze.

 
Arna
Arna - 10.12.2019 12:06

sharon: Ty woe, nejsi to ty?smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
Linda
Linda - 10.12.2019 7:22

sharon: uprimne z vlastni zkusenosti po letech, kdy jsem byla ta "chapajici pomahajici rodine" vidim vysledek naprosto stejne jako Arna smajlik - 34....trvalo par roku nez jsme byly shopny se svagrovkou se normalne pozdravit a prohodit par let a stejne se vidame jenom k vuli manzelovi. Jsem predsvedcena ,ze kdyby se s manzelem cokoliv stalo, tak si na pohrbu rekneme spanembohem a vicekrat se nepotkame (a uprimne nebude nam to vadit).

 
rychlonožka
rychlonožka - 10.12.2019 1:21

Na to, abych si udělala obrázek o tom, jak to tam bude vypadat, švagrovou znát ani nemusím. Stačí umět trochu odhadnout situaci a předpokládat. Já teda docela fantazii mám....ale radostně rodinné setkání, které vztahy mezi zúčastněnými upevní a prohloubí...teda ne a nevidím.....

 
sharon
sharon - 9.12.2019 21:55

ty woe , že je všichni tak dobře znáte....smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
Arna
Arna - 9.12.2019 19:27

Almega: Jako bych už slyšela švagrovou: brácha je hodný, pozval nás na svatky, ale švagrová byla pořád naštvaná ( ve skutečnosti uštvaná), salát málo slaný ( majonézový, ochucený...), cukroví nic moc, povlečení špatně vyžehlené, ... a dětem se tam taky nelíbilo, byly otrávené....

 
Arna
Arna - 9.12.2019 19:21

habaděj: Psala jsem to hned na začátku, jednoduché je aby Martina s manželem jeli ke švagrové, odjet můžou buď hned večer nebo druhý den dopoledne. Dva se ke třem přifaří snáz než tři ke dvěma.

 
Almega
Almega - 9.12.2019 12:44

Muži mají schopnost dělat divná rozhodnutí,tohle je přímo ukázkové "o nás - bez nás". Pán zřejmě nevěděl,jak jinak reagovat na sestřino fňukání.Nějak ho v té chvíli nenapadlo,co to ve skutečnosti bude obnášet.On sám zřejmě doma jen zasedne k hotovému,nepřemýšlí,co je za tím práce a příprav. Já bych asi nebyla tak radikální,i když by mne hodně naštvalo to neprojednání se mnou a až poté někoho zvát! Chápala bych to,kdyby se u té sestry objevila nějaká hrozná událost (jako v Prešově např.),kdy není jiná možnost.Tady bych se zkusila domluvit s tou švagrovou po dobrém,třeba ona vlastně ani k bráchovi jít nechce,jen něco tak plácla,a co z toho je nyní za poprask! Čili v klidu bych všechno projednala,tak aby to vyhovovalo všem.Někdy je třeba i malinko ustoupit,aby příště bylo po mém.Manžel je určitě ze všeho vedle,chtěl pomoci sestře a myslel to celkem dobře,jenže dobré úmysly kolikrát vedou do pekla...

 
habaděj
habaděj - 9.12.2019 7:56

Jak píše Krasaka - švagrové by prospělo zabývat se přípravou vánoc a ne u stromečku fnukat a rozebirat rozvodové bolistky. A puberťáci budou otrávení.
Já bych to otočil a zaskočil bych ke švagrové.Ona při práci a starostech zapomene na problémy. Múže si při práci i zpívat. Manžel, teda brácha jí pomůže. Puberťáci budou doma ve svém pokojíčku s mobilama spokojení a Ty si můžeš číst, poslouchat hudbu a nebo si v koupelně ve vaně zarelaxovat.Nebo uždibovat, ochutnávat a občas prohodit, "já bych to možná dělala jinak, ale jistě i takhle to bude všem chutnat".
Ať o uděláš jak si sama rozhodneš, určitě to vše udělej pomalu, s nadhledem a hlavně s úsměvem. Tím sama nad sebou zvítězíš. Neotravuj se již teď sama sebe. Jsi nejlepší, nikdo na Tebe nemá - pamatuj !!! smajlik - 105

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-89
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 440039.
Archiv anket.