Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Nesnáším švagrovou a manžel ji k nám pozval na Vánoce

Nesnáším švagrovou a manžel ji k nám pozval na Vánoce

Milé ženy, potřebuju se vypovídat, protože vzteky téměř nevidím. Můj muž mi řekl, že jsem hysterka a moc to hrotím a vůbec nechápe, že on udělal něco, co se prostě nedělá. Bez jakékoli předchozí domluvy se mnou pozval k nám na Štědrý den a první svátek svou sestru s dětmi. Přitom moc dobře ví, že my dvě se opravdu nemusíme.

Nám s mužem je přes čtyřicet, už máme blíž k padesátce. Máme dceru, která už žije sama, respektive s přítelem a letos poprvé nebude na Vánoce s námi, odlétají na dovolenou, kterou si záměrně v tomto období vybrali. Měli jsme tedy být s mužem sami dva. Bereme to v pohodě, je nám jasné, že jednou to přijít muselo a dcera si bude žít svůj život. Docela jsem se začala i těšit, že budeme na Vánoce sami dva a plánovala jsem si, že si je tentokrát užiju trochu jinak, víc v pohodě.

Manžel mi ale udělala pořádnou čáru přes rozpočet. Předevčírem mi oznámil, že k nám na Štědrý den a první svátek pozval svou sestru s dětmi a očekával, že to bez výhrad pochopím. V létě od ní totiž odešel její muž a jsou teď v rozvodovém řízení. Ona je z toho dost na dně, to je pravda. Zůstala sama se dvěma dětmi, šestnáctiletou dcerou a čtrnáctiletým synem.

Já se s ní moc nemusím, jsme každá jiná a vztahy mezi námi dvěma jsou spíš korektní, rozhodně nejsou nějak vřelé. Ona je na můj vkus moc upovídaná, řeší jen samé klepy a nesmysly, když mluví, je jako kulomet, nikoho nepustí ke slovu a jen mele a mele. Opravdu mi stačí vidět ji jednou za čas na dvě, tři hodinky. Její děti jsou teď navíc obě v pubertě a chovají se příšerně, neustále jí odsekávají, pořád mají nafučené obličeje, což samozřejmě k tomuto období patří, ale proč bych se na ně měla zrovna o Vánocích dívat, že?

Když mi to manžel oznámil, myslela jsem, že špatně slyším a zeptala se ho, jak vůbec mohl něco takového slibovat bez předchozí domluvy se mnou, jestli mu připadá fér postavit mě takhle před hotovou věc.  On na mě koukal jako na blázna, co mi prý tak strašně vadí, je to jeho sestra, je v těžké situaci a připadal by si jako vyvrhel, kdyby ji teď nechal o Vánocích samotnou. K rodičům ona jít nechce, protože je s nimi rozhádaná.

Řekla jsem mu, že jsem o letošních Vánocích měla jinou představu, že jsem si plánovala užít si je více v klidu a těšila se, že si spolu třeba někam vyjdeme, udělám jen trochu salátu, cukroví napeču jen tak na provonění bytu a aby bylo co dát na stůl. A teď, když on zařídil, že u nás budou další tři lidi, to pro mě znamená totálně opustit svou představu, všechno připravit jako pro regiment, nachystat jim spaní, postele, nakoupit, aby bylo všeho dost a Štědrý den a první svátek strávit tím, že budu jako hostitelka kolem všech tancovat.

Muž mi na to řekl, že jsem sobecká a bezcitná, že rodina je od toho, aby si v případě nouze pomáhala a jeho sestra je momentálně v psychické nouzi a já se chovám jako nějak necitlivá harpyje a myslím, jen na sebe a své pohodlí. A že to snad není nic tak strašného, že sestra mi může v kuchyni pomoct a děti už nejsou malé a budou beztak zalezlé někde na mobilech.

No a já jsem vybouchla, protože mě strašně naštvalo, jak zlehčuje tu práci, kterou bych s tím měla a zcela vážně jsem mu řekla, že tedy dobře, pokud chce strávit Vánoce se svou sestrou a jejími dětmi, tak prosím, já mu v tom bránit nebudu, ale já v tom případě budu na Štědrý den a první svátek a svých rodičů. A on ať si ty Vánoce, když je to taková brnkačka a žádný problém, kompletně nachystá pro svou ségru včetně napečeného cukroví, nákupu, salátu, povlečení postelí atd. atd. Domluvil si to s ní bez mého vědomí, tak ať si to tedy bez mé přítomnosti dotáhne až do konce sám.

Zůstal jako opařený, s tím nepočítal, to je jasné. On si chtěl zahrát na hodného bratříčka zachránce, ale oddřít bych to měla já. Pokusil se na mě ještě zaútočit s tím, že jsem sobec největší, ale já se nedala a zopakovala jsem mu, že pokud mi do týdne neoznámí, že sestra nepřijede, beru to tak, že na Vánoce odcházím a veškeré vánoční přípravy budou soustředit v domácnosti svých rodičů. Doma nehnu ani prstem a očekávám, že až se vrátím, bude uklizeno, vyprané povlečení a všechno v pořádku.

Máme tichou domácnost, on je uražený, já naštvaná. Nicméně jsem odhodlaná svou výhružku splnit a dotáhnout do konce. Ale tak trochu se přiznám, že malinký červíček, zda opravdu nejsem přehnaně sobecká a radikální, ve mně přeci jenom je. Proto jsem se rozhodla napsat a zeptat se vás, jak byste se k takové situaci postavily vy? Předem děkuji za vaše komentáře.

 

 

Martina


28.11.2019   Rubrika:   |   Komentářů 91   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nesnáším švagrovou a manžel ji k nám pozval na Vánoce

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-89
krasaka
krasaka - 8.12.2019 3:05

smajlik - 61
Je to situace zapeklitá, kompromis bych neuznávala - na Štědrý den od manžela je to pěkný podraz, jistě zná dobře,jaké jsou mezi holkami vztahy?? Mně by bylo trapné se chtít vecpat někam zrovna na Štědrý den, vždyť by stačila jen návštěva další Svátek vánoční-ještě k tomu se dvěma pubertaky!!
Snad aspoň švagrová nehodlá u stromečku fnukat a rozebirat rozvodové bolistky ? Jiné by to bylo v případě ovdoveni sestry,ale i takové vánoce se dají přežít bez obtěžování příbuzných ! Domnivam se, že by švagrové jen prospělo zabývat se přípravou vánoc, takhle se bude nudit a snad i otrávi ty dva dny bratrovi i švagrové ( většinou za rozvod mohou oba ??)

 
sharon
sharon - 7.12.2019 18:51

cehynda: tak nějak...přece jen je to rodina.....

 
cehynda
cehynda - 7.12.2019 2:14

1) stvalo by mne to, ale pochopila bych, ze ji pozval
2) ani by mne nenapadlo, abych nejak zmenila sve plany. Tudiz - napeceno bych mela jen aby to vonelo atd
3) sestre bych napsala email, ze je u nas vitana a ocekavas, ze donese: sve povleceni, cukrovi, ty budes delat kapra, ona salat a muze donest nejake chlebicky.
4) Jeziska/manzela bych pod stromecek pozadala o zajimavou knihu nebo alespon sluchatka. Kdyby to bylo k nevydrzeni, vubec bych se nezinyrovala a sla si do pokoje cist.
5) manzelovi bych oznamila, ze o vanocni uklid a zabavu behem vanoc se stara on. Co neudela, nebude
6) neteri a synovci bych koupila kartu na nejake hry nebo muziku do mobilu a byl by klid.

 
rychlonožka
rychlonožka - 2.12.2019 20:34

I to možno.....vypadlo mi slůvko....špatně bych se cítila, jsem chtěla říct.

 
rychlonožka
rychlonožka - 2.12.2019 20:32

Ano, kdyby tisíc lidí, pak tisíc názorů. Stále mluvíme o situaci, že manžel pozval svoji příbuznou bez souhlasu a vědomí svojí ženy. Co očekává takový člen rodiny? Od své ženy? Co to přinese jeho sestře a dětem? Já bych se nikam necpala. Člověk se může cítit sám i mezi příbuznými. A já bych se cítila - zejména, když by to bylo v téhle situaci a poprvé po x letech. Nešla bych tam, ani kdyby mě pozvala i ona. Lidi mají právo svátky trávit v soukromí a podle svého. I MĚ MOC ZAJÍMÁ, JAK TO DOPADLO. MARTINO, URČITĚ PAK PO SVÁTCÍCH NAPIŠTE.

 
sharon
sharon - 2.12.2019 20:19

mam-ča: 13:38........smajlik - 47

my se tu dohadujem a oni si nakonec ožerou frnáky a budou nej kámoši....smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68
at si to pořeší ....Martina se tu nezapojila tak bůhví co je zač...smajlik - 68třeba jen imaginární.....

 
kobližka
kobližka - 2.12.2019 18:36

mam-ča: 13.38 víš co,100 lidí,100 názorů.Nakonec ono to nějak dopadne smajlik - 58

 
mam-ča
mam-ča - 2.12.2019 13:38

kobližka: No, já myslím, že tady nikdo není tak chudej, aby ho zrujnovaly tři řízky navíc. Hlavně o Vánocích, kdy se nakupuje jídlo ve velkém.
Tady jde spíš o to, že Martina švagrovou nesnáší. Ano, já to chápu, jenže taky vím, že některé věci jsou pod mužskou rozlišovací schopnost, a že si Martina při kontaktu se švagrovou zřejmě nervou vzájemně vlasy a chovají se obě k sobě korektně. Takže Martinin manžel možná vůbec netuší, že se ty dvě nemají rády.
A třeba mu Vánoce "jen ve dvou" připadaly po létech s dětmi takové smutné, tak prostě pozval ségru s dětmi, protože ona je letos taky poprvé sama, bez muže.
Neviděla bych v tom ze strany manžela přímý úmysl, jen sociální tupost, kterou muži poměrně často nadělají zlou krev.
Fakt bych zavolala švagruši, a o celou vánoční hostinu se s ní podělila.
Jak finančně, tak pracovně.
A manželovi bych vysvětlila, že PŘÍŠTĚ ho za tyhle dohody "o nás bez nás" shodím ze schodů.smajlik - 42

 
kobližka
kobližka - 2.12.2019 12:33

Souhlasím s rychlonožkou 11:28
Ale jak tu někdo říkal,že už je to jedno,jestli se vaří pro dva nebo pro pět.....No,to je sakra rozdíl a řekněme si upřímně,že i finanční.Taky bych neměla tolik povlečení a ani postelí.A ty boje v koupelně a na WC smajlik - 76 A dohady u TV,i když to je nepodstatné.Prostě a jednoduše - s pěti lidmi je logicky víc práce,než s dvěma.Paní s dospělými dětmi by měla sedět doma a snažit se jim udělat pěkné Vánoce,nic ji v tom nebrání.

 
rychlonožka
rychlonožka - 2.12.2019 11:28

On je truc a truc, domluva a domluva a svátky a svátky. Jak se co komu podá, jak k tomu kdo přistupuje. Je přece víc variant. Jednak jak pomoci sestře /je to záležitost jejího bratra, takže on pozval, on se stará - strejdo a kde máš salát a rybu - já to děti nestihl, zdobil jsem stromek a pekl linecké i to jsem připálil/, což může mít x variant od pomoci finanční - příspěvek na dárky dětem, a opět bratr chce pomoct, bratr si vydělá prachy na brigádě, aby nešidil rodinu, od podpory sestře tím, že ji bratr navštíví, posedí s ní, nebo že ji s dětmi někam vezme autem na výlet, atd atd.

Dál pokud se rozhodl to udělat ve spolupráci se svou ženou, i zde je více variant, domluvit se s ní na variantě, která by JIM OBĚMA vyhovovala a sestře pomohla, nebo - a to je ta horší varianta, něco sestře slíbit a pak doufat, že žena nakonec pro klid v rodině ustoupí. Jelikož sama dobře vím, že první ustoupení znamená ústupky trvalé, velice zásadně jsem proti takovémuto postupu. Ano, ono se rádo řekne, rodina má držet při sobě, pomoc bližnímu, svátky klidu a míru, ono by se to rádo pod to schovalo, ale pořád mějme na paměti to, že on se zachoval značně nefér v tom, že omezuje svou ženu v její domácí pohodě a pohodlí, on čeká, že ona jim ty svátky udělá. A to prosím není o tom, hele, Máňo, ty každou neděli pečeš, já pozval na koláč i ségru a děti, dáme jim kousek a uvaříme čaj. To je o tom, že každý z účastníků bude chtít to svoje. Sestra ušetří a nebude sama. Bratr bude mít pocit, že něco pro sestru udělal. CO VLASTNĚ. JEN JI POZVAL A PŘIDĚLAL PRÁCI ŽENĚ. Děti budou chtít hrát hry, koukat na TV. Musí být ustláno, uklizeno, napečeno, budou se střídat v koupelně, no mezi námi, kdo má doma tři postele navíc a troje peřiny, atd atd. Pět lidí sní a vypije víc, než dva. A je to práce navíc, neříkejte, že ne. Jaká honička je pro nás, ženské, udělat svátky pro sebe a muže, pro nás dva a děti, pro pozvaného rodiče, když už je třeba sám.....Jo, ke cti mu je, že jí to řekl včas. Ale jestli je takový, že s ní pro to nemluví....pak se tedy nezlobte. Já bych se na jeho místě donekonečna omlouvala a slibovala pomoc od A do Z. K čemu je takový manžel, který rozhoduje sám a jak se Martina nepodřídí, hádá se a nemluví? Ať si jde bydlet k sestře. Když si s ní tak sedne. Sestra se nesnese s rodiči, s manželem se rozvede...a Martina ji má mít na krku? Svátky nesvátky.

 
sallie
sallie - 2.12.2019 5:29

jinak moje první reakce by byla taky vykašlat se na ně na všechny a jít někam pryč - jenomže za prvé nevím, proč bych já měla opouštět svou domácnost a své plány, a za druhé - jak tu někdo psal - z puberty už jste přeci jen trochu vyrostli a asi by bylo dospělejší řešit to promluvou spíš než urážením a naschvály...

 
sallie
sallie - 2.12.2019 5:27

já bych se asi rozdejchala a pak zkusila promluvit s manželem a švagrovou, že ať přijde teda švagrová pětadvacátýho, klidně na celý den, ale Štědrý večer chci mít v klidu.
A zkusila bych se švagrovou promluvit i třeba o tom, že pubertální děti nejspíš nebudou zvědavé na pobyt u tetky.
A manžel, když chce být za hodného, tak ať ségře přivleče a postaví 23. stromek... a pomůže jí takhle.

 
denkas
denkas - 1.12.2019 17:16

Jaguška: i můj nazor, Štědrý den doma. Taky nechápu,proč si švagrová ho neudělá doma. To jako nebude mít stromeček? Myslim, že i ty děti by raději byly doma. Jestli tady u Martiny nemají kamarády, tak budou otravený, čili protivný,...

 
Jaguška
Jaguška - 1.12.2019 16:04

Můj konzervativní názor: Na Štědrý večer by měl být každý doma. Na návštěvy se chodí od následujícího dne. Švagrová, pokud se s Martinou nemají rádi, mohla pozvání odmítnout. Není sama, má dvě děti. - Stejně se musí Martina rozhodnout sama, ať to dobře dopadne.

 
sharon
sharon - 1.12.2019 15:14

chápu sto lidí -sto názorů.....smajlik - 92smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-89
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 440157.
Archiv anket.